دسته‌ها
مقالات

بازداشت صراف قلابی فضای مجازی  – نیوزبازنشر خبر از news.ir

بازداشت پدری که پسر ۳ ساله‌اش را مجبور به مصرف مواد مخدر کرده بود

تهران (پانا) – رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات از دستگیری فردی که خود را به کاربران فضای مجازی صراف معرفی و از آنان کلاهبرداری می کرد، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ داود معظمی گودرزی، گفت: شخصی با در دست داشتن پرونده ای به پلیس فتا تهران مراجعه و اظهار داشت، قصد داشتم یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال ارز به یکی از کشورهای خارجی حواله کنم که با جستجو در فضای مجازی با فردی که صرافی آنلاین در فضای مجازی تبلیغ می کرد، آشنا شدم و از درخواست کردم که این نقل و انتقال را انجام بدهد.

این مقام سایبری تصریح کرد: شاکی ادامه داد، پس از مدتی گفت و گو در خصوص نحوه انتقال ارز، قرار شد در مرحله اول یک میلیارد ریال و در مرحله دوم هفتصد میلیون ریال به حساب صراف واریز کنم تا وی این مبلغ را به ارز تبدیل و سپس به حساب موردنظر در کشور دیگر حواله کند. ولی متأسفانه پس از واریزی وجه دیگر صراف پاسخگوی تماس های تلفنی من نبود.

رئیس پلیس فتا عنوان کرد: در بررسی های پلیس مشخص شد که صرافی مورد ادعای شاکی، تقلبی بوده و متهم با ایجاد کانالی در شبکه های اجتماعی خود را صراف معرفی کرده است.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه هویت و مخفیگاه متهم در بررسی های سایبری شناسایی شد، گفت: با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای تکمیل تحقیقات پلیسی و کشف سایر جرائم به پلیس فتا انتقال یافت.

رئیس پلیس فتا در پایان به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: قبل از انجام مبادلات مالی حتماً مجوزهای صرافی را بررسی کنید و صرفا به نام و نشانی آنها در فضای مجازی اکتفا و اعتماد نکنید و نقل و انتقال های خود را از طریق بانک ها، موسسات مالی اعتباری و یا صرافی های دارای مجوز از بانک مرکزی انجام دهید و هر گونه مورد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به صورت آنلاین با ما درمیان بگذارید.

لینک منبع: بازداشت صراف قلابی فضای مجازی  – نیوز

https://www.news.ir/292988/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81-%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C/

حوادث