دسته‌ها
مقالات

بازار سگ‌های اشرافی در تهران ! / جمعه بازار سگ ها مشکل جدید تهران – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، در انتهای بزرگراه آزادگان، جنب اتوبان، اتومبیل‌های زیادی پارک شده‌اند و تجمع در این منطقه توجه هر بیننده‌ای را جلب می‌کند. اینجا جمعه بازار سگ‌ها، مکانی برای نمایش و خرید و فروش نژاد‌های مختلفی از سگ‌هاست. نژاد‌های مختلفی در این جمعه بازار عرضه می‌شود؛ سگ‌های اصیل درنده و مهاجم، سگ‌های نگهبان، گارد و بادیگارد، شکاری و حتی سگ چوپان، با طیف متفاوتی از قیمت ها. از سگ‌های پیر گله و توله‌های ۱۰۰ هزار تومانی گرفته تا سگ‌های مهاجم ۴۰، ۵۰ میلیون تومانی. حتی حیواناتی که خرید و فروش آن‌ها غیرقانونی است. توقف کسانی که قصد لحظاتی تماشای بساط سگ‌فروشان را دارند، ترافیک آزادگان را در روز‌های جمعه چند برابر می‌کند.

جدای از تمام مشکلات حاشیه‌ای و بهداشتی مانند طبخ غذا و فروش چای و قلیان در مکانی آلوده، احتمال خطر حمله سگ‌ها به مشتریان، جنگ سگ‌ها در لیگ‌های زیرزمینی، قمار و شرط‌بندی در حال حاضر با شیوع ویروس کرونا در شلوغی این بازار آن هم در وضعیت قرمز کرونایی تهران، مهم‌ترین خطر محسوب می‌شود.

این بازار باعث ایجاد گره ترافیکی در بزرگراه آزادگان هم شده و به همین دلیل مورد اعتراض مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران نیز قرار گرفت، از همین رو مفاخریان خواستار برخورد انتظامی – قضایی با این بازار غیر قانونی شد.

وی با اشاره به اینکه این بازار علاوه بر فضای غیر بهداشتی، احتمال بروز حوادث ترافیکی را در بزرگراه آزادگان افزایش داده‌است، گفت: در مجاورت این بازار، مجموعه خرید و فروش پرندگان خلیج فارس نیز می‌تواند مشکلات بهداشتی دیگری به دنبال داشته‌باشد.

فرهاد زندی، فرمانده یگان محیط‌زیست استان تهران در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه این بازار به صورت مداوم از سوی کارشناسان نیروی یگان حفاظت محیط‌زیست اسلامشهر کنترل می‌شود، از گشت‌زنی مأموران یگان حفاظت در این بازار در دو هفته گذشته خبر داد و گفت: این گشت‌زنی‌ها به منظور کشف گونه‌های وحشی غیر مجازی صورت گرفت، اما گونه‌ای مشاهده نشده‌است. عمده معاملات انجام‌شده در این بازار مربوط به انواع گونه‌های سگ است و در کنار آن حیوانات خانگی دیگری هم فروخته می‌شود. وی با اشاره به اینکه قانون درباره این معامله سکوت کرده‌است، اظهار داشت: اینکه آیا این بازار مجوز قانونی دارد، اطلاع ندارم، اما قرار است شهرداری اسلامشهر این مسئله را پیگیری کند. زندی تأکید کرد: محیط‌زیست تنها می‌تواند در خصوص خرید و فروش حیات‌وحش برخورد قانونی داشته باشد و اگر شهروندان شاهد خرید و فروش گونه‌های حیات وحش در چنین بازار‌هایی بودند می‌توانند به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع داده تا محیط‌زیست استان برای برخورد با این متخلف اقدام کند.

تنوع خودرو‌های پارک شده در حاشیه محوطه بوستان جنگلی آزادشهر که هر هفته باعث ایجاد ترافیک در بزرگراه هم می‌شود، بیانگر حضور سطوح مختلف جامعه از اشراف تا طبقه متوسط در این بازار است. اینکه برپایی چنین بازاری دارای مجوز است یا نه، خودش جای تأمل دارد، اما هر چه هست هر هفته آن هم در این شرایط کرونایی شلوغ‌تر از هفته قبل است و انگار هم به کسی ربطی ندارد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

لینک منبع: بازار سگ‌های اشرافی در تهران ! / جمعه بازار سگ ها مشکل جدید تهران – نیوز

https://www.news.ir/148915/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%DA%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B4%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%85%D8%B9%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2/

حوادث