دسته‌ها
مقالات

باد شدید و گردوخاک در ۲ استان جنوب شرقی/ گرمای ۳۵ درجه و آسمانی صاف در تهران – نیوزبازنشر خبر از news.ir

محمد اصغری  در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آتی و امروز بیان کرد: در پنج روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود؛ روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری در خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدت بیشتری دارد و گرد و خاک پیش بینی می شود.

به گزارش رکنا، وی ادامه داد: در چهار روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب شرق فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد نسبتاً شدید خواهیم داشت که بارش در جنوب شرق سیستان و بلوچستان شدت بیشتری دارد.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در چهار روز آینده رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در ارتفاعات البرز مرکزی خواهیم داشت

وی ادامه داد: همچنین در چهار روز آینده دریای عمان مواج خواهد بود و تنگه هرمز امروز و فردا و خلیج فارس روز دوشنبه و سه‌شنبه مواج و متلاطم است.

اصغری ادامه داد: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در غرب سواحل خزر بارش پراکنده پیش بینی می شود و روز سه‌شنبه تا پایان هفته در اغلب مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۷ درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای ۱۳ بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

اصغری درباره وضعیت جوی تهران گفت: آسمان تهران روز یکشنبه ۱۹ مرداد صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۵ و ۲۳ درجه خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: آسمان تهران امروز قسمتی ابری، جهت باد جنوب غربی و سرعت باد ۱۸ کیلومتر بر ساعت است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از ۱۰ کیلومتر و نم نسبی ۲۶ درصد است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

لینک منبع: باد شدید و گردوخاک در ۲ استان جنوب شرقی/ گرمای ۳۵ درجه و آسمانی صاف در تهران – نیوز

https://www.news.ir/141327/%D8%A8%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D9%88%D8%AE%D8%A7%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%DB%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8-%D8%B4%D8%B1%D9%82%DB%8C/

حوادث