دسته‌ها
مقالات

انهدام باند سارقان مسلح در زاهدان – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، سردار” محمد قنبری اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت مسلحانه خودرو، منزل و مغازه در سطح شهرستان زاهدان، موضوع شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

او افزود: در تحقیقات اولیه کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی، مشخص شد عاملان این سرقت‌ها که تعدادی جوان مسلح به سلاح کلاش و کلت کمری بودند در ساعات پایانی شب به وسیله چند دستگاه موتورسیکلت اقدام به پرسه زنی در محلات خلوت و حاشیه‌ای شهر زاهدان می‌کردند و با متوقف کردن خودرو‌های عبوری، پس از ضرب و شتم رانندگان، خودرو‌های آن‌ها را سرقت می‌کردند.

سردار قنبری با اشاره به اینکه اعضای این باند به صورت حرفه‌ای در زمینه سرقت مسلحانه منزل و مغازه نیز فعال بودند گفت: سارقان با یک نقشه از پیش طرح ریزی شده منازل و مغازه‌های مورد نظر خود را شناسایی و در فرصتی مناسب به صورت ورود به عنف اقدام به سرقت زیور آلات و اموال با ارزش موجود در مغازه‌ها و منازل شهروندان می‌کردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تحقیقات تخصصی پلیس برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند سرقت ادامه داشت تا اینکه چند روز قبل، تیم رسیدگی کننده به پرونده پاتوق سارقان در یکی از محلات شهر زاهدان را شناسایی و طی یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه در مرحله اول ۶ نفر ازاعضای این باند دستگیر شدند.

او ادامه داد: متهمان که پس از انتقال به پلیس آگاهی و رو به رو شدن با ادله پلیس چاره‌ای جز اعتراف به فعالیت بزهکارانه خود نداشتند و در تحقیقات تکمیلی به ۱۲ فقره سرقت مسلحانه شامل ۵ فقره سرقت مسلحانه خودرو، ۴ فقره سرقت مسلحانه منزل و ۳ فقره سرقت مسلحانه مغازه با همدستی ۷ نفر دیگر از دوستان خود اعتراف کردند.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان بلوچستان خاطر نشان کرد: با تلاش پلیس مخفیگاه ۷ سارق دیگر عضو این باند نیز شناسایی و متهمان با هماهنگی قضائی طی چند عملیات منسجم، هماهنگ و ضربتی در نقاط مختلف شهرستان زاهدان دستگیر شدند.

متلاشی شدن باند سارقان مسلح در زاهدان

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: در بازرسی از مخفیگاه سارقان علاوه بر توقیف ۳ دستگاه موتورسیکلت مورد استفاده آن‌ها در این سرقت ها، ۲ خودرو پراید و یک دستگاه پژو پارس مسروقه، ۸ دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه به همراه یک قبضه سلاح کلاش، یک قبضه کلت کمری و مقادیری مهمات جنگی کشف شد.

سردار قنبری با اشاره به اینکه این سارقان در سرقت‌ های ارتکابی خود از منازل و مغازه‌های شهرستان بیش از ۵ میلیارد ریال طلا، گوشی موبایل، لوازم خانگی و اموال با ارزش دیگری را سرقت کرده بودند گفت با بررسی صورت گرفته مشخص شد متهمان اموال مسروقه را بلافاصله پس از سرقت به شهرستان‌های دیگر استان برده و به افراد مختلف می‌فروخته اند که تا کنون تعدادی از اموال مسروقه کشف و به مال باختگان مسترد و تلاش برای کشف اموال دیگر ادامه دارد.

او با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی بر عزم جدی نیروی انتظامی در برخورد با سارقان و بر هم زنندگان امنیت عمومی تأکید و از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک با تماس ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع دهند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: انهدام باند سارقان مسلح در زاهدان – نیوز

https://www.news.ir/181173/%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%AD-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%D9%86/

حوادث