دسته‌ها
مقالات

اجساد ۵۷ نفر در ۲ گور دسته جمعی در شمال سوریه کشف شد – نیوزبازنشر خبر از news.ir

 به گزارش رکنا ، “جمال العیسی” مدیر بهداشت رقه امروز (پنجشنبه)  افزود: یکی از این گورها در نزدیکی روستای الفرحانیه در جنوب غرب منطقه “عین عیسی” و دیگری در نزدیکی روستای “خربه الوهب” به سمت شرق منطقه “عین عیسی” قرار داشت.

وی اظهار داشت: در گور دسته جمعی اول که در نزدیکی روستای “الفرحانیه” قرار داشت، ۱۵ جسد با لباس نظامی کشف شد که به احتمال زیاد مربوط به تیپ ۹۳ ارتش سوریه است.

مدیر بهداشت رقه با اشاره به اینکه یکی از اجساد کشف شده در این گور دارای یک تراشه تلفن همراه است، افزود: این مساله می‌تواند به شناسایی وی و اطلاعات مربوط به اجساد کمک کند.

وی با اشاره به اینکه در گور دسته جمعی دوم در روستای “خربه الوهب” در شرق عین عیسی بقایای ۴۲ نفر کشف شد، افزود: آن‌ها نیز احتمالا از تیپ ۹۳ ارتش سوریه هستند.

العیسی افزود: بقایای پیکر یکی از این اجساد دارای یک دستبند فلزی و یک کارت شناسایی نظامی است.

وی اضافه کرد: اجساد کشف شده از این گورهای دسته جمعی برای انجام آزمایش‌های پزشکی قانونی و قضایی و سایر آزمایش‌ها به بیمارستان حلب منتقل شده و تعدادی از متخصصان برای معاینه اجساد به این بیمارستان اعزام شدند.

به نوشته الوطن سوریه، تیپ ۹۳ متعلق به لشکر ۱۷ این کشور ماهها در محاصره گروه‌های تروریستی بود و در هفتم آگوست ۲۰۱۴ شدیدترین حملات توسط گروه‌های تروریستی به این تیپ وارد شد.

پیش از این نیز در سال های گذشته تعدادی گورهای دسته جمعی در استان رقه سوریه کشف شده بود.

رقه در شمال شرقی سوریه و در ساحل فرات قرار دارد. در جریان جنگ داخلی سوریه، این شهر در سال ۲۰۱۳ توسط مخالفان سوریه و سپس توسط گروه موسوم به دولت اسلامی تصرف شد و گروهک تروریستی داعش با اعلام موجودیت در آن، این شهر را در سال ۲۰۱۴ پایتخت خود اعلام کرد.

شهر رقه، ۱۷ اکتبر ۲۰۱۷ (۲۵مهر ۹۶) به طور کامل از تصرف گروهک تروریستی داعش خارج و تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه قرار گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: اجساد ۵۷ نفر در ۲ گور دسته جمعی در شمال سوریه کشف شد – نیوز

https://www.news.ir/173431/%D8%A7%D8%AC%D8%B3%D8%A7%D8%AF-%DB%B5%DB%B7-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%DB%B2-%DA%AF%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%AC%D9%85%D8%B9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%B3/

حوادث