دسته‌ها
مقالات

آگهی کار در خانه یا کلاهبرداری – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش گروه حوادث رکنا، رییس پلیس فتا تهران عنوان کرد باتوجه به نفوذ اینترنت در اکثر کسب و کارها و امور روزمره شهروندان، یکی از انواع کلاهبرداری در بستر سایت ها و نرم افزارهای فروش کالا، با عنوان کار در منزل است، کلاهبرداران با این عنوان آگهی درج می کنند و کارجویان سریع به سراغ این نوع آگهی ها می روند.

در این نوع آگهی ها ابتدا با وعده های وسوسه انگیز که از طریق نام فرد و یا نام شرکت حاصل می شود شما را جذب خود می کنند و با ارسال نوع فعالیت و فیلم آموزشی نوع کار، اطمینان بیشتری به شما می دهند و اما نکته مهم اینجاست که در نهایت با دادن شماره کارتی از شما درخواست مبالغ نسبتا پایین، بسته به نوع آگهی، می کنند. و حتی ممکن است با ارسال لینک درگاه‌های بانکی جعلی شما را ترغیب به پرداخت آنلاین وجه و در دام فیشینگ، گرفتار کنند.

بنابراین:

۱ – فریب وعده‌های وسوسه‌انگیز این افراد را نخورید.

۲ – رسید پرداخت را نزد خود نگهدارید.

۳ – مراقب لینک‌های ارسالی(در قالب درگاه بانکی) از سوی آن‌ها باشید.

۴ – کارجویان(به‌خصوص خانم‌ها)،هرگز به‌تنهایی به آدرس گفته‌شده مراجعه نکنید.

۵ – حق عضویت، بیعانه، هزینه ارسال کالا یا شرکت در کلاس‌های آموزشی و… واریز نکنید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

لینک منبع: آگهی کار در خانه یا کلاهبرداری – نیوز

https://www.news.ir/172107/%D8%A2%DA%AF%D9%87%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%87%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C/

حوادث