دسته‌ها
مقالات

آزادی ۵۷ زندانی جرائم غیرعمد و مالی استان اردبیل – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، مراسم آزادسازی ۵۷ زندانی جرایم غیرعمد و مالی ظهر امروز با حضور مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل، رئیس کل دادگستری، رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل و جمعی از مسؤولان دستگاه‌های اجرایی و خیرین استانی در ساختمان نمایندگی ستاددیه استان اردبیل برگزار شد.

حجت‌الاسلام مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه‌ استان اردبیل در این مراسم اظهار کرد: این اقدام خیرخواهانه به مناسبت عید غدیرخم و ولادت امام موسی کاظم(ع) با دعوت از خیرین و مسؤولان اجرایی استان در راستای کمک به آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی انجام شد.

وی افزود: با کمک اداره کل اوقاف و امورخیریه، ستاد دیه، بنیاد مستضعفین و خیرین، بدهی بیش از ۷۰ میلیارد ریالی این زندانیان تهیه و پرداخت شده و زمینه آزادی آنان فراهم آمد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه‌ استان اردبیل بیان کرد: طرح آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و مالی به منظور تقویت کارکردهای خیریه در امور اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌‌های مردمی و خیرین اجرا می‌شود و منابع این طرح از محل مشارکت‌های مردمی، خیرین و موقوفات دارای نیات مرتبط انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون وقف مستقیمی برای آزادسازی زندانی انجام نگرفته است، تصریح کرد: بر اساس ابلاغیه سازمان اوقاف به ادارات اوقاف سراسر کشور مبنی بر آزادسازی تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد از محل نیات خیران و … مقرر شد امسال بخشی از بدهی زندانیان تامین و در چند مرحله آزاد شوند.

در ادامه ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: زندانیان جرایم غیرعمد ومالی از طبقه نیازمند جامعه هستند و اولویت ما کاهش آسیب‌های اجتماعی است که باید در این زمینه از ظرفیت‌های مردم ولایت‌مدار و خیر استان به نحو احسن استفاده شود.

وی گفت: تغییر در نوع نگاه جامعه نسبت به زندانیان جرایم غیرعمد و مالی نتیجه تلاش شبانه‌روزی کارکنان نمایندگی ستاد دیه استان و ارایه عملکرد شفاف این نهاد مردمی در آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لینک منبع: آزادی ۵۷ زندانی جرائم غیرعمد و مالی استان اردبیل – نیوز

https://www.news.ir/143858/%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%DB%B5%DB%B7-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D8%B9%D9%85%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA/

حوادث