دسته‌ها
مقالات

آتش از کوه دلا خوزستان دست بردار نیست – نیوزبازنشر خبر از news.ir

به گزارش رکنا، مصطفی یوسفی رئیس اداره حفاظت محیط زیست اندیکا گفت: آتش سوزی در کوه دلا و منطقه حفاظت شده شیمبار از ظهر جمعه ۲۴ مرداد ماه شروع شده و کماکان ادامه دارد و امیدواریم که تا بعد از ظهر امروز بتوانیم آتش را مهار کنیم.

او با اشاره به اینکه ۲ گروه ۵ نفره در حال اطفای حریق هستند: افزود: همچنین ۵ گروه ۶ نفره دیگر از نیرو‌های حرفه‌ای محیط زیست، منابع طبیعی و بخش های مردم نهاد نیز با بالگرد به محل اعزام خواهند شد.

یوسفی با بیان اینکه ۷۰ درصد از آتش سوزی‌ها در اندیکا به دلیل اختلافات میان دامداران و مالکین ارضی است، اظهار داشت: علت آتش سوزی و میزان خسارت به این منطقه هنوز مشخص نشده است، ولی احتمال عمدی بودن این حریق بسیار است.

آتش سوزی در کوه دلا

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اندیکا جلوگیری از فروش غیر قانونی مراتع بین دامداران و حل مشکلات آنها را از راهکار‌های مقابله با این آتش سوزی‌ها عنوان و تصریح کرد: کلاس‌های آموزشی با هدف آشنایی با عواقب آتش سوزی در جنگل ها، مراتع و اهمیت درخت و حیات وحش به طور مرتب برگزار می‌شود.

هر ساله با آغاز فصل گرما بخش‌هایی از مراتع و جنگل‌های خوزستان به دلایل مختلفی دچار آتش‌سوزی می‌شود. در شهرستان اندیکا حدود ۱۵۰ هزار هکتار جنگل وجود دارد که ۹۰ درصد این درختان بلوط و ۱۰ درصد دیگر گونه‌های درختی دیگرمانند بنه، انجیر کوهی و… هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.پ

لینک منبع: آتش از کوه دلا خوزستان دست بردار نیست – نیوز

https://www.news.ir/149851/%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D9%88%D9%87-%D8%AF%D9%84%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%B2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

حوادث